Akülerde Garanti

Akülerde Garanti

Marka model ayırt etmeksizin araçların ihtiyaç duyduğu her bakımı sağlayan donanımlı ve yetkili servis Serlas otomotiv, akü bakım ve onarım konusunda her türlü ayrıcalığı sunan araç servisidir.

Akü garantisi; akü motordan sonra araç için önemli olan yegâne parçadır. Akünün doğru ve sorunsuz çalışması aracın çalışabilmesi açısından gereklidir. Akülerin ömrünü korumak ve sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlamak için belirlenmiş bir süre yoktur. Akünün kullanım şekli ve kullanım sıklığı dikkate alınarak sürelerde değişimler yaşanmaktadır. Örneğin 24 ay gitmesi gereken bir akünün beklenenden daha erken bozulması aracı kullanım sıklığı ve şekli ile doğru orantılıdır.
 
Periyodik bakım veya 15 adım kontrol hizmetlerinden yararlanan araç sahipleri aracın parçalarındaki genel değişimleri hızlı bir şekilde öğrenebilmektedir. 
 
Akü Garanti Süresi;
 
  1. NanoGold Start-Stop araçlarda akü süresi 1 yıl, özel binek araçlarda ise bu süre 24 aydır. 
  2. Kamyon, otomobil, kamyonet, şehir otobüsleri, ticari taksi, minibüs, hatlı dolmuş gibi araçlarda belirlenen süre 12 aydır.
  3. Binek araçların akü süresi 2 yıldır.
 

Akü durumlarda garanti kapsamında yer almaz?

Pendik garantili akü servisi değişimi güvencesiyle araçlara hizmet vererek servis ayrıcalığını her alanda göstermektedir. Pendik garantili akü servisi değişimleri uzman ekipler tarafından yapılmakta ve akü modelleri ise kaliteli akülerden seçilmektedir. 

 
  1. Aracın elektrik bölümünde meydana gelen arıza ve hataların; alternatör, şarj dinamosu, marş, konjektör ve elektrik tesisatında oluşmuş kaçak, sürekli yanan lamba, radyo gibi aküden kaynaklı sertleşme ve şarj yıpranmaları
  2. Statik elektrikten kaynaklanan akım boşalmaları, akü kutuplarının kısa devre yapması, patlamalar, ters bağlantılarda veya araç hasarlarında
  3. Yetkili servis dışında araca konulan saf su veya diğer maddelerden dolayı oluşan yıpranma, akü monte işlemi sonrasında dış darbelerden kaynaklı aküde oluşan deforme ve yıpranmalar
  4. Ticari araçlar ve taksiler mutlaka belirlenmiş akü tipini kullanmalıdır. Araca uygun olmayan akülerin kullanılması oluşan sorunların akü kapsamı dışında değerlendirilmesine yol açmaktadır.
  5. Akünün doğru olmayan şekilde depolanması, gaz deliklerinin tıkanması ve gaz kanallarına su girmesi gibi nedenlerden dolayı oluşan arızalar akü kapsamı dışında değerlendirilmektedir. Pendik garantili akü değişimi işlemlerimiz ise güvenle uygulanmaktadır.
 

İlgili Konular

Triger kayışı ile birlikte neler değişir?

Triger kayışı ile birlikte neler değişir?

Araç bakım ve onarım uygulamaları arasında en kritik işlemlerden biri de triger kayışı değişimi ve bakımıdır.

Rehbere git

ABS fren sistemi nedir?

Araç kullanımı sırasında ani frenlemeler sürüş güvenliğini tehlikeye atabilir.

Rehbere git
ABS fren sistemi nedir?
10 Bin Bakımında Neler Değişir?

10 Bin Bakımında Neler Değişir?

On bin bakımlarında nitelikli planlama, orijinal parça kullanımı, profesyonel ekipman ve uzman uygulayıcı ekipler son derece önemlidir.

Rehbere git

Araç beyni programlama Nasıl yapılır?

Araç bakım ve onarım işlemleri arasında en karmaşık uygulamalardan biri de beyin programlama hizmetidir.

Rehbere git
Araç beyni programlama Nasıl yapılır?