15 Adım Kontrol

15 Adım Kontrol

Yetkili servisler içerisinde uygulanan 15 adım kontrol yöntemi araç kontrol yöntemleri arasında en profesyonel olanlardan biridir. Araç içerisindeki tüm sistemler teker teker kontrol edilmektedir.

Özellikle elektrik ve elektronik sistemlerin kontrolüne son derece büyük önem gösterilmektedir. Aracınızın görebileceği en iyi bakım yöntemlerinden biri olan 15 adımda kontrol sizlere birçok konuda avantaj sağlamaktadır. Araç içerisinde yer alan bileşenler ve sistemler kontrol edildikten sonra gerekli bakım işlemleri de gerçekleştirilmektedir. Aracınızın ömrünü uzatacak olan bu uygulamalar aynı zamanda verimlilik ve performans açısından da fark yaratacaktır. Aracınızın sağlığı için düzenli olarak 15 adımda kontrol yönteminden faydalanabilirsiniz.

15 Adım kontrolü nedir?

15 adım kontrol yöntemi aracınızın görebileceği en profesyonel bakım ve kontrol yöntemidir. 15 adım bakım sistemi içerisinde yer alan ekipman kontrolleri ve ikmalleri araç içerisindeki sistemlerin hemen hemen hepsini kontrol etmektedir. Önemli sistemler içerisinde kontroller de dikkatli bir şekilde uygulanmaktadır.

Kontrol edilen sistemler şu şekilde sıralanabilir;
 
  • Elektrik ve elektronik sistemler
  • Lastik sağlığı
  • Aydınlatma sistemi
  • Şase ve alt gövde kontrolü
  • Sesli ikaz sistemlerinin kontrolü
  • Fren ve balataların gözden geçirilmesi
  • Silecek sistemi
  • Araç içi sıvı değişkenleri
  • Klima sistemi
Yukarıdaki sistemlerin hepsi 15 adımda kontrol kapsamının içerisinde yer almaktadır. Sistemler detaylı ve özenli bir şekilde gözden geçirilir ve ardından gerekli bakım işlemleri uygulanır. Aracınızın genel durumu konusunda da bilgi edinebileceğiniz bu profesyonel yöntem tüm ayrıntılara dikkat göstermektedir. Aracınızın ömrünü uzatmak ve verimliliğini arttırmak için düzenli olarak 15 adımda kontrol yönteminden faydalanabilirsiniz. Pendik Bilgisayarlı Arıza tespit işlemleri için servisimizle iletişime geçebilirsiniz.
 

15 Adım kontrolün avantajları

Profesyonel bir bakım yöntemi olan 15 adımda kontrol sistemi tüm marka ve model araçlar için uygulanabilmektedir. Otomobil içerisinde yer alan önemli sistemler kontrol edilirken güvenlik ve konfor faktörlerini etkileyen bileşenler de özenle gözden geçirilmektedir. Araç bakım ve kontrol işlemleri içerisinde en profesyonel ve avantajlı yöntemlerden biri olan 15 adım kontrolü son derece verimli bir işlem olarak öne çıkmaktadır. Düzenli aralıklar ile yaptıracağınız kontroller sayesinde aracınızı çok daha verimli ve performanslı bir şekilde kullanmaya devam edebilirsiniz.

İlgili Konular

10 Bin Bakımında Neler Değişir?

10 Bin Bakımında Neler Değişir?

On bin bakımlarında nitelikli planlama, orijinal parça kullanımı, profesyonel ekipman ve uzman uygulayıcı ekipler son derece önemlidir.

Rehbere git

Triger kayışı ile birlikte neler değişir?

Araç bakım ve onarım uygulamaları arasında en kritik işlemlerden biri de triger kayışı değişimi ve bakımıdır.

Rehbere git
Triger kayışı ile birlikte neler değişir?
Araç beyni programlama Nasıl yapılır?

Araç beyni programlama Nasıl yapılır?

Araç bakım ve onarım işlemleri arasında en karmaşık uygulamalardan biri de beyin programlama hizmetidir.

Rehbere git

ABS fren sistemi nedir?

Araç kullanımı sırasında ani frenlemeler sürüş güvenliğini tehlikeye atabilir.

Rehbere git
ABS fren sistemi nedir?