Araç Emniyet Sistemleri

Araç Emniyet Sistemleri

Araç güvenlik sistemleri yeni nesil model üretiminde rutin planlamalar arasında yer alır. Bu sistemlerde amaç güvenli ve konforlu sürüş deneyimini pekiştirmektir.

Pendik araç emniyet sistemleri kontrolü sensör ve yönetim dahil olmak üzere güvenlik odaklı geliştirilmiş sistemlerin bakımını sağlamaktır. Böylece araçların kullanım güvenliği ve konforu işlevsel açıdan desteklenir. Araç güvenliğinin yeni nesil araç modellemelerinde vazgeçilmez bir kategori olması, araç bakım hizmeti sunan firmalar için de farklı bir çalışma alanı yaratmıştır. Araç güvenliği kontrolü için yetkili servis sağlayıcılar, alan uzmanlarından oluşan bir ekip ve son teknoloji cihazlarla hizmet sunar.

Araç güvenliği kontrolü nedir?

Araçlarda sürüş güvenliğinin sağlanması için kullanılan akıllı yönetim sistemlerine araç güvenlik sistemleri adı verilir. Bu sistemler aracılığıyla sürüş sırasında oluşabilecek riskler en aza indirilir. Mesafe kontrolü, ani duruş gereksinimlerinde frenleme mekanizmaları, park sensörleri, yakın mesafe uyarıları gibi sayısız işlem araç güvenliği kontrolü kapsamında yer alır. Bu kontrol sistemlerinin düzenli bakımı, son yıllarda periyodik bakım işlemlerine dahil edilmiştir.

Periyodik bakım işlemlerinin genel uygulama adımları şunlardır:
 
  • Oto fren sistemleri bakımı
  • Motor sıvı kontrolü
  • Akü - Elektronik sistem bakımı
  • Lastik değişimi/ bakımı
  • Araç güvenliği kontrolü
  • Yönetim sistemleri bakımı

Periyodik bakımlara dahil olacak kadar önemli bir çalışma alanı sayılan araç güvenliği çalışmaları; yeni nesil araç modellemelerinin tümünde bulunmaktadır. Bu sebeple profesyonel hizmet sağlayıcılar araç güvenlik sistemlerinin bakımı ve onarımı için bakım birimlerine sahiptir. Bu birimler aracılığıyla alanda uzman ekipler nitelikli çalışmalar yürütür. Garanti kapsamında uygulamalar ve profesyonel planlamalar sayesinde araç güvenliğine ve sürüş deneyimine katkı sağlanır.
 

Oto bakım işlemleri nelerdir?

Oto bakım işlemleri Km başı ve zaman aralıklı olarak uygulanan periyodik uygulamalardır. Bu kapsamda yapılan çalışmalar zamanla hacmini genişletmiştir. Bunun  temel nedenlerinden biri araç modellemelerinde yeni nesil sistemlerin ortaya çıkışıdır. Bu sistemler geliştikçe oto bakım işlemleri de kategorileri artarak genişler. Serlas otomotiv Araç güvenliği kontrolü de yeni nesil bakım uygulamalarından biri olarak oto bakım işlemlerine dahil edilmiştir. Bu sayede araçlarda sürüş deneyimi ve yolculuk güvenliğinin desteklenmesi amaçlanır. Serlas Otomotiv olarak Pendik oto fren işlemlerinizi de sorunsuz yürütmekteyiz.
 

İlgili Konular

10 Bin Bakımında Neler Değişir?

10 Bin Bakımında Neler Değişir?

On bin bakımlarında nitelikli planlama, orijinal parça kullanımı, profesyonel ekipman ve uzman uygulayıcı ekipler son derece önemlidir.

Rehbere git

Triger kayışı ile birlikte neler değişir?

Araç bakım ve onarım uygulamaları arasında en kritik işlemlerden biri de triger kayışı değişimi ve bakımıdır.

Rehbere git
Triger kayışı ile birlikte neler değişir?
ABS fren sistemi nedir?

ABS fren sistemi nedir?

Araç kullanımı sırasında ani frenlemeler sürüş güvenliğini tehlikeye atabilir.

Rehbere git

Araç beyni programlama Nasıl yapılır?

Araç bakım ve onarım işlemleri arasında en karmaşık uygulamalardan biri de beyin programlama hizmetidir.

Rehbere git
Araç beyni programlama Nasıl yapılır?