Akü Kontrol

Akü Kontrol

Araçlar, çalışmak için gerekli olan enerjiyi akü ile sağlarlar. Aküden kaynaklı oluşan sorunlarda enerji üretimi az ya da hiç olmadığı için araç çalışmayı bırakır.

Bu durum araç sahiplerinin özellikle önemli işleri olduğunda başlarına gelir. Bu gibi talihsiz durumların yaşanmaması için her araç sahibi periyodik bakım kontrollerinde veya yılda bir kere Pendik akü kontrol ve bakım hizmetinden yararlanmalıdır. 

Bakımlarda; bakım sırasında akünün seviyesi kontrol edilerek gerekli ölçümler yapılmaktadır. Ölçümler yeni ve teknolojik cihazlarla yapılmakta ve arızada herhangi bir yanlışlık yapılmamaktadır. Akü ölçümlerini ve bulguları değerlendirme işlemlerini oto servis yapmaktadır.
Akü ölçümleri sırasında kullanılan multimetre ölçüm cihazları en doğru sonucu veren cihazlar arasındadır.
 
Akü kontrol aşamasına geçilmeden önce şunlara dikkat edilmelidir;
 
  1. Çatlak veya kırılmış kapak sorunu
  2. Yerinden oynamış, gevşemiş veya kopan kutuplar
  3. Tıkanmış gaz çıkış yuvaları
     
Arıza akünün değerinden değil, kendisinden kaynaklı ise bir hasar almış demektir. Böyle durumlarda kontrol edilmeye gerek yoktur. 
 

Akü Kontrol

Pendik Akü Kontrolü hizmeti alanında uzman ve yetkili personel tarafından gerçekleştirilmektedir. Servis içerisinde araçların ihtiyaç duyduğu her türlü hizmet için oluşturulmuş üniteler vardır. 
 
Her akünün bir çıkış yeri vardır. Akünün bakım ve onarım hizmetlerini garantili bir şekilde sağlayabilmesi için akünün çıkmış olduğu yetkili servise başvurulması gerekir. Aküye arıza durumundan ilk olarak bakması gereken yer yetkili servistir. Eğer akünün bağlı bulunduğu bayi veya servisten başka bir servis aküye işlem uygularsa bu durumlarda akü garanti kapsamından çıkarılmaktadır. Böyle durumlarda akünün ya değiştirilmesi ya da başka bir servise ücretli bir şekilde yaptırılması gerekir. 
 
Pendik Akü Kontrolü arızalarında genellikle yoğun bakımlar uygulanmamaktadır. Benzer ve daha çözülebilir sorunlarda akü bakım işlemine alınmaktadır. Ancak akü her durumda bakım alacak veya bakım aldıktan sonra düzelecek diye bir durum da yoktur. Böyle durumlarda servis, önce garanti koşullarını devreye sokmakta daha sonra aküyü yenilemektedir. Akünün alacağı bakım işlemlerinden sonra bile düzelmeyeceği belli ise servis yetkilileri bu durumu araç sahipleri ile paylaşmaktadır. 

 
Akünün veya aracın herhangi bir bölümünün bu denli ciddi arızalarla karşılaşmaması için mutlaka periyodik bakım hizmetinden yararlanması gerekir.
 

İlgili Konular

Triger kayışı ile birlikte neler değişir?

Triger kayışı ile birlikte neler değişir?

Araç bakım ve onarım uygulamaları arasında en kritik işlemlerden biri de triger kayışı değişimi ve bakımıdır.

Rehbere git

10 Bin Bakımında Neler Değişir?

On bin bakımlarında nitelikli planlama, orijinal parça kullanımı, profesyonel ekipman ve uzman uygulayıcı ekipler son derece önemlidir.

Rehbere git
10 Bin Bakımında Neler Değişir?
ABS fren sistemi nedir?

ABS fren sistemi nedir?

Araç kullanımı sırasında ani frenlemeler sürüş güvenliğini tehlikeye atabilir.

Rehbere git

Araç beyni programlama Nasıl yapılır?

Araç bakım ve onarım işlemleri arasında en karmaşık uygulamalardan biri de beyin programlama hizmetidir.

Rehbere git
Araç beyni programlama Nasıl yapılır?