Periyodik Bakım

Periyodik Bakım

Pendik araç bakım ve onarım hizmetleri her aracın alması gereken ve aracın performansını yükselten bakımları kapsamaktadır. Bu bakımlar, her araç sahibinin yılda bir defa da olsa alması gereken ve aracın performansına yatırım yapmasını sağlayan bakımlardır.

Aracın düzenli olarak bakıma girmesi araç için her zaman önemlidir. Aracın arızalanmadan önce kontrole almak veya oluşabilecek hasarların önceden önüne geçmek araç sahibinin yüksek bakım masrafları ile karşılaşmasını engellemektedir.
 

Periyodik Bakımı Nedir?

Üretici araç firmaları, aracın ve parçalarının belirli sürelerde değişmesi gerektiği ve araçların bu sürelere ulaştığında performans kaybettiğini belirtmektedir. Bu sürelere bakım servislerinde Pendik periyodik bakım süreleri denilmektedir. Bu süreler her aracın marka modeline veya yakıt türüne göre değişiklik göstermektedir. 
 
Süre baz alınarak uygulanan bir işlem olsa da periyodik bakım, yılda bir defa da olsa her araç sahibinin yaptırması gereken zorunlu bakımlardan biridir. 
 
Pendik periyodik bakım işlemlerin yetkili bir servis üzerinden alınması gerekir. Periyodik bakımların ne zaman yapılacağını bilmeyen araç sahipleri, Pendik araç bakım onarım servisi üzerinden periyodik çizelgelere ve tarihlerle alakalı her türlü bilgiye ulaşmaktadır.
 

Periyodik Bakım Neden Önemlidir?

Aracına değer veren sürücüler periyodik bakımın önemini çok iyi bilir. Düzenli bakımı yapılan araçlar kötü sürpriz çıkarmaz. Yol güvenliğine önem verenler için düşük maliyetli bir bakım her zaman iyi bir çözüm sayılır. Bakım yapılırken arızalar henüz başlangıç aşamasında tespit edilir. Bu tür arızaları gidermek daha ekonomik çözüm yaratır. Mevsime göre hazırlık konusunda yine zamanında tedbir alma şansına sahip olursunuz. Araçtan kaynaklanan kazaları yaşamak istemiyorsanız. Pendik periyodik bakım ile çözüm oluşturabilirsiniz. Kış bakımı, bahar bakımı, 15 adım kontrol bakımı ve rutin periyodik bakım ile aracınızı ve kendinizi güvende hissedebilirsiniz. Aracınızın motoru dâhil olmak üzere bütün aksamları uzmanların kontrolü altında olacaktır. Aracınız uzmanlar tarafından dinlenecek ve en gelişmiş test cihazlarının denetiminde olacaktır. Böylece siz ve sizinle beraber yola çıkanlar her zaman güvende olacaktır. Lastik ve fren kontrolü bu bakım aşamasında gözden geçirilir. Böylece aracın yol tutuşu ve fren mesafesi her zaman kontrol altında tutulur. Can ve mal güvenliğiniz için periyodik bakıma önem vermelisiniz.
 

İlgili Konular

Triger kayışı ile birlikte neler değişir?

Triger kayışı ile birlikte neler değişir?

Araç bakım ve onarım uygulamaları arasında en kritik işlemlerden biri de triger kayışı değişimi ve bakımıdır.

Rehbere git

10 Bin Bakımında Neler Değişir?

On bin bakımlarında nitelikli planlama, orijinal parça kullanımı, profesyonel ekipman ve uzman uygulayıcı ekipler son derece önemlidir.

Rehbere git
10 Bin Bakımında Neler Değişir?
ABS fren sistemi nedir?

ABS fren sistemi nedir?

Araç kullanımı sırasında ani frenlemeler sürüş güvenliğini tehlikeye atabilir.

Rehbere git

Araç beyni programlama Nasıl yapılır?

Araç bakım ve onarım işlemleri arasında en karmaşık uygulamalardan biri de beyin programlama hizmetidir.

Rehbere git
Araç beyni programlama Nasıl yapılır?