Oto Kış Bakımı

Oto Kış Bakımı

Pendik oto kış bakımı; marka model ayırmadan her aracın bahar dönüşü kış bakım hizmetlerinden yararlanması gerekir. Hem araç sahibinin hem de aracın güvenli bir şekilde kullanılabilmesi bu tarz bakımların düzgün bir şekilde takip edilmesiyle oluşmaktadır.

Oto kış bakımı her araç için gerekli bakımlardır. Bu bakımlarda değişen veya incelenmesi gereken bölümler araç sahiplerinin istekleri doğrultusunda değiştirilmektedir. Fakat her kış bakımında değişen belli başlı bölümler vardır. 
 

Kış bakımının faydaları

  1. Aracın motorunu koruyarak araç sahiplerini büyük masraflardan kurtarmaktadır. 
  2. Motorun ömrünü ciddi anlamda uzatmaktadır. 
  3. Güvenli sürüş sağlar ve kaza oranını azaltır. 
  4. Aracın kolay ve sorunsuz bir şekilde çalışmasını sağlar. 
 

Araç kışlık bakımı ne zaman yapılmalıdır? kışlık bakımda neler yapılır?

Pendik Oto Kış Bakımı ile Kış mevsimi her ilde aynı oranda veya boyutta yaşanmamaktadır. Bir ilde kış mevsimi başladığı andan itibaren araç kış bakımına sokulmalıdır. 
 
1. Motor Antifriz 
 
Antifriz sıvısı araç için önemli olan sıvılardan biridir. Bazı araç sahipleri antifriz sıvısını kontrol etmeyip aracı zor durumlara sokabilmektedir. Bu anlamda her araç sahibi kış aylarına girmeden antifriz sıvısını kontrol etmeli ve gerektiği durumlarda doldurmalıdır. 
 
2. Kış Lastiği
 
Kış bakımının olmazsa olmazı kış lastikleridir. Kış lastikleri emniyet kemerinden sonra hayat kurtaran önemli etkenlerdendir. Kış aylarında bahar lastiği kullanmak fren mesafesinin kısalmasına ve zorlu yol koşullarında aracın kontrol edilmesini zorlaştırmaktadır. Özellikle zorlu kış şartları yaşayan illerde araç süren sürücüler mutlaka kış lastikleri taktırılmalıdır. Mevsimlik lastik kullanan sürücüler ise lastiğin aşınma ve yıpranma gibi durumlar yaşamaması için sürekli kontrol etmelidir. 
 
3. Akü Seviyesi
 
Akü şarj durumu ve akü performans ölçümleri her bakımını olmazsa olmaz adımlarından biridir. Akü sıcak veya soğuk havalardan oldukça etkilenmektedir. Akünün arızalanması aracın çalışmamasına veya yolda kalmasına sebep olmaktadır.
 
4. Cam Suyu
 
Kış aylarında yoğun olarak çalışan sileceklerin kontrol edilmesi ve cam suyunun doldurulması gerekir. Sileceklerin düzgün bir şekilde çalışması ve cam suyunun kontrol edilmesi gerekir. Çünkü cam suyunun eksik olması sileceklerin düzgün bir şekilde çalışmamasına yol açmaktadır. 

Pendik oto klima ve Pendik oto bahar bakımı için servisimizle iletişime geçebilirsiniz.
 

İlgili Konular

Triger kayışı ile birlikte neler değişir?

Triger kayışı ile birlikte neler değişir?

Araç bakım ve onarım uygulamaları arasında en kritik işlemlerden biri de triger kayışı değişimi ve bakımıdır.

Rehbere git

ABS fren sistemi nedir?

Araç kullanımı sırasında ani frenlemeler sürüş güvenliğini tehlikeye atabilir.

Rehbere git
ABS fren sistemi nedir?
10 Bin Bakımında Neler Değişir?

10 Bin Bakımında Neler Değişir?

On bin bakımlarında nitelikli planlama, orijinal parça kullanımı, profesyonel ekipman ve uzman uygulayıcı ekipler son derece önemlidir.

Rehbere git

Araç beyni programlama Nasıl yapılır?

Araç bakım ve onarım işlemleri arasında en karmaşık uygulamalardan biri de beyin programlama hizmetidir.

Rehbere git
Araç beyni programlama Nasıl yapılır?