Fren onarım servisi

Fren onarım servisi

Pendik Fren onarım servisi olan firmamız aracınız için önemli olan fren sistemlerinin tüm bakım ve onarım hizmetini yapmaktadır.

Araçların kilit parçalarından biri olan fren sistemleri; aracın hızını düşürmek, aracı hareket ettirmek için yapılmış olan mekanizmalardır. Aracın güvenliğini etkileyen en önemli mekanizmalardan olması nedeniyle periyodik bir şekilde bakımının ve onarımının yapılması gerekir. 

Pendik fren onarım servisi

Fren sistemlerinin durumu ne kadar iyi ise araçlar da o kadar güvenli ve keyifli bir sürüş sağlar. Herhangi bir arıza, sorun ya da hata fren sistemleriyle beraber aracın ilerleme, durma ve yavaşlama gibi sorunlu hale gelir. Otomobillerin önemli işlevlerini yerine getirmesi nedeniyle araç fren sistemleri, otomobillerin olmazsa olmaz mekanizmalarıdır. Fren ile alakalı sorunlara dair en ufak belirti alınırsa hızlı bir şekilde araç servise götürülmelidir. Aksi halde oluşabilecek hatalar, hayati boyutta önemli olan ciddi durumlara neden olacaktır. Aracınızda böyle bir durum söz konusu olduğunda Pendik Fren onarım servisi hizmeti veren firmamıza ulaşabilir ve hızlı bir şekilde hizmet alabilirsiniz. 
 
Fren sistemlerinin onarımı ya da bakımı için yalnızca arızalanmasını beklemek de büyük bir hata olacaktır. Böyle bir durumla karşı karşıya kalmamak için yıllık bakım işlemlerini aksatmamak önemlidir. Periyodik bakım işlemleri yapıldığı takdirde fren sistemlerinde oluşabilecek ve sürücü için söz konusu olacak hayati tehlikelerin de önüne geçilebilir. Böylece herhangi tehlikeli bir durumla karşı karşıya gelme ihtimali de düşecektir. 
 

Fren kontrol hizmetinin kapsama alanı

Firmamız tarafından verilen fren kontrol hizmeti esnasında alanında uzman ekibimiz, fren sistemlerini oluşturan tüm parçaların kontrolünü gerçekleştirir. Balata, disk ve hidrolik gibi tüm aşınma ya da yıpranma ihtimali olan parçalar kontrol esnasında incelenir.Yapılan ölçümler, araç markasının araç için belirlediği parametrelerde değil ise parçaların değişimi ve onarımı gerçekleştirilir. 

 
Fren kontrol hizmetinde yapılan kontroller:
 
  • Disk ve balataların ölçümleri gerçekleştirilir.
  • Fren hidroliği, herhangi bir yıpranma ve kirlenme duruma karşın kontrol edilir.
  • Ölçümlerde uyuşmayan bir değer var ise orijinal parçalar ile değişim sağlanır. 
     
Pendik Fren onarım servisi olarak tüm bu işlemleri detaylı ve titiz bir şekilde ilerletiyoruz. Kısa sürede aracınızın tüm fren sistemlerinin kontrolünü gerçekleştirdikten sonra teslimini gerçekleştiriyoruz.
 

İlgili Konular

ABS fren sistemi nedir?

ABS fren sistemi nedir?

Araç kullanımı sırasında ani frenlemeler sürüş güvenliğini tehlikeye atabilir.

Rehbere git

Araç beyni programlama Nasıl yapılır?

Araç bakım ve onarım işlemleri arasında en karmaşık uygulamalardan biri de beyin programlama hizmetidir.

Rehbere git
Araç beyni programlama Nasıl yapılır?
Triger kayışı ile birlikte neler değişir?

Triger kayışı ile birlikte neler değişir?

Araç bakım ve onarım uygulamaları arasında en kritik işlemlerden biri de triger kayışı değişimi ve bakımıdır.

Rehbere git

10 Bin Bakımında Neler Değişir?

On bin bakımlarında nitelikli planlama, orijinal parça kullanımı, profesyonel ekipman ve uzman uygulayıcı ekipler son derece önemlidir.

Rehbere git
10 Bin Bakımında Neler Değişir?